• Dwie podstawowe zasady walki z cellulitem

  by  • 22 Januar 2014 • Odchudzanie i oczyszczanie • 4 Comments

  Cellulit to zmora znana prawie każdej kobiecie- różne źródła podają, że dotyka on od 75- 85 % z nich. Niewiele ma on do czynienia z wagą, może wystąpić zarówno u bardzo szczupłej, jak i u tęższej osoby. Cellulit z pewnością jest powodem kompleksów u niejednej z kobiet, wygląda bowiem wyjątkowo nieestetycznie. Odkłada się głównie na udach, pośladkach oraz na brzuchu a w skrajnych przypadkach może występować również na ramionach, czy też plecach.

  Orange_(1)

  Orange. Źródło: Wikimedia Commons. Autor: Renee Comet

  Estetyka nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto podjąć walkę ze znienawidzonym cellulitem. Występowanie skórki pomarańczowej sygnalizuje trudności w usuwaniu szkodliwych substancji z tkanek oraz zaburzenia w układzie limfatycznym. Jednak bez względu na to z jakiego powodu zdecydujesz się na walkę z cellulitem, będzie ona wymagała wytrwałości i regularności. Dwiema podstawowymi zasadami wspomagającymi proces redukcji “skórki pomarańczowej” są:  przestrzeganie odpowiedniej diety oraz wprowadzenie do codziennego grafiku regularnych ćwiczeń fizycznych.

  Dieta na cellulit

  Walka z cellulitem nie oznacza wprowadzenia rygorystycznej diety, przy której trzeba liczyć każdą kalorię. Oznacza ona raczej konsekwentne unikanie produktów, które sprzyjają jego rozwojowi oraz zastąpienie ich tymi, które wspomagają jego redukcję. Pierwszym nawykiem, który powinnaś w sobie wykształcić to picie wody. Zastąp wodę gazowaną, gazowane napoje oraz słodzone soki czystą wodą źródlaną. Dobrze jest do niej dodać również sok z cytryny lub lemonki, ponieważ witamina C jest składnikiem, który wspomaga obudowę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Jeżeli jesteś fanem herbaty, lepiej wybieraj zieloną niż czarną- jest ona również bogata w witaminę C. Zrezygnuj z napojów, które odwadniają organizm, takich jak kawa, alkohol, czy właśnie czarna mocna herbata.

  Nie pozbędziesz się cellulitu jeżeli nie wyeliminujesz z diety produktów wysoko przetworzonych. Zrób więc porządek w  swojej lodówce i pozbądź się paczkowanych wędlin, konserw, parówek itp. Wybieraj produkty pełnoziarniste (ryż brązowy zamiast białego, makaron pełnozbożowy, pieczywo pełnozbożowe), a  mięso czerwone zastąp mięsęm białym (z kurczaka lub indyka) oraz rybami. Do każdego posiłku dodawaj warzywa gotowane na parze lub pieczone z możliwie jak najmniejszą ilością soli. Na początku może brzmieć skomplikowanie, szczególnie dla tych z nas, lubiących szybkie zakupy i gotowanie. Jednak wyrobienie w sobie zdrowych nawyków żywieniowych zaprocentuje, i pomoże Ci nie tylko w walce z cellulitem, ale również poprawi Twoje ogólne samopoczucie i zdrowie.

  Ćwiczenia na cellulit

  Regularnie wykonywane ćwiczenia antycellulitowe będą drugim czynnikiem, który pomoże Ci pozbyć się nieestetycznej “skórki pomarańczowej”. Dobrze na jego redukcję wpływają ćwiczenia siłowe, jednak pamiętaj aby połączyć je z ćwiczeniami aerobowymi i rozciągającymi. Ćwiczenia aerobowe możesz zastąpić również joggingiem, basenem lub jazdą na rowerze. Chodzi o to, aby rozbić i “rozruszać” grudki tłuszczu zgromadzone pod skórą. Liczne ćwiczenia na cellulit można znaleźć w internecie, pamiętaj jednak, aby ułożyć sobie swój własny “mini” program tygodniowy, który połączy różne rodzaje ćwiczeń. Wykonywane regularnie na pewno przyniosą efekty !

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

  O

  Na Weekend-w-spa.pl przyglądamy się coraz szerszej i ciekawszej ofercie polskich i zagranicznych hoteli SPA i promujemy zdrowy, zrównoważony styl życia. Jeśli interesujesz się filozofią wellness, chcesz dowiedzieć się, co dokładnie mają do zaoferowania SPA, lub szukasz informacji o naturalnych sposobach leczenia - zaglądaj do nas!

  4 Responses to Dwie podstawowe zasady walki z cellulitem

  1. Patrycja
   28 Oktober 2014 at 15:34

   świetne rady! fajne i konkretne wskazówki, pozdrawiam i czekam na kolejne posty.

  2. Kasia
   28 Oktober 2014 at 23:06

   Super! Przeczytałam i biorę się do roboty!

  3. 11 Dezember 2014 at 12:55

   Z cellulitem świetnie radzą sobie także specjalistyczne kosmetyki rozgrzewające do body wrappingu. Rezultat murowany i to w krótkim czasie 🙂

   • Weekend W Spa
    11 Dezember 2014 at 13:56

    Na pewno każda kobieta borykająca się z pomarańczową skórką od dłuższego czasu chętnie by spróbowała 😉

  Schreibe einen Kommentar

  Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.