• Porada od specjalisty: jak naprawdę odpocząć na urlopie i naładować się pozytywną energia?

  by  • 16 Juni 2015 • Bez kategorii • 0 Comments

  Cel urlopu jest oczywisty: odpoczynek. Jednak realizacja tego celu okazuje się już taka oczywista nie być. Często zdarza się, że z urlopu wracamy bardziej zmęczeni, niż się na niego udaliśmy. Z czego wynika ten paradoks i jak uniknąć tej sytuacji?

  Zapomnij o pracy

  Jeśli myślisz, że świetnym pomysłem jest zabranie na wakacje laptopa i służbowych papierów – jesteś w błędzie. Odbieranie telefonów od szefa czy klientów to równie destrukcyjna praktyka. Jeśli pragniesz prawdziwego relaksu – zapomnij o tym. Nie jest możliwy odpoczynek od czegoś, z czym de facto wciąż masz kontakt. Mając z tyłu głowy kolejne projekty czy planując organizację czasu, odbierasz sobie szansę na relaks. Dlatego rób tylko to, co naprawdę niezbędne. Ustaw automatyczną wiadomość o urlopie na służbowym koncie e-mail oraz w telefonie i… ciesz się prawdziwą wolnością!

  Rób to, co naprawdę kochasz

  Zanim wybierzesz miejsce czy aktywności na urlop, zastanów się, co najbardziej lubisz robić i co sprawia Ci największą przyjemność (wykluczając rzeczy związane z Twoją pracą zawodową). Jeśli uwielbiasz narty – jedź w góry. Twoje wymarzone wakacje to leżakowanie pod palmami i popijanie frappe? Wybierz miejsce, w którym zastaniesz piękną pogodę i plażę. A może od dawna chciałeś posiedzieć w garażu nad tuningiem samochodu lub urządzić sobie mały ogródek przy domu, a nie miałeś na to czasu? Świetnie! Najważniejsze, byś spędził wakacje bez stresu i niepotrzebnych frustracji. Dlatego zamiast robić na siłę coś, co jest aktualnie modne, tanie lub praktyczne – wybierz to, co sprawia, iż czujesz, że żyjesz. Pamiętaj również o małych przyjemnościach, takich jak ulubione potrawy, napoje, spa, ulubiony sport czy spędzanie czasu wspólnie ze znajomymi. Pobudzaj wszystkie zmysły, ciesz się każdą chwilą. Dzięki tym praktykom, urlop doładuje Cię dodatkową porcją pozytywnej energii.

  Czas na miłość

  Choć może to zabrzmieć trywialnie, warto w trakcie urlopu zadbać o swój związek. Pomyśl, kiedy ostatni raz mieliście kilka dni tylko dla siebie… Romantyczna kolacja, wspólny basen czy wieczór taneczny, to idealne sposoby na zwiększenie waszej bliskości i rozbudzenie namiętności. Jeśli spędzacie urlop wspólnie z dziećmi, warto wyrwać się choćby kilka razy na parę godzin, zostawiając maluchy pod dobrą opieką lub wybierając się w miejsce, w którym taka opieka jest zapewniona. Może warto pomyśleć o urlopie z osobami bliskimi i “wymieniać się” dziećmi? 😉 Dla chcącego – nic trudnego.

  Jeśli nie jesteś w stałym związku, zamiast pielęgnować miłość, możesz zając się umocnieniem przyjaźni. Wspólny wypad z przyjacielem może być równie satysfakcjonujący. Dla poszukującym miłości singli również znajdą się ciekawe propozycje. Wiele firm organizuje wspólne wyjazdy, na których można spotkać osoby lubiące te same aktywności, co może być świetnym początkiem nowych relacji. To bardzo ważne, ponieważ utrzymywanie bliskich związków – zarówno partnerskich, jak i przyjacielskich – jest kluczowe dla naszego samopoczucia oraz satysfakcji z życia.

  Jeśli wykorzystamy urlop na pielęgnowanie lub zawiązywanie relacji oraz aktywności, które dają nam satysfakcję i poczucie wewnętrznej harmonii – nasz odpoczynek będzie pełniejszy, a wspomnienia żywsze. Dzięki temu za każdym razem, kiedy w pracy poczujemy się zmęczeni – będzie czym się motywować i poprawić sobie humor 🙂

  Udanego urlopu!

   

  Artykuł: Pani Marta Osińska-Białczyk

  Psycholog, seksuolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

  Prowadzę terapię indywidualną oraz terapię par i rodzin, a także warsztaty i coachingi. Pomagam skierować życie na odpowiednie tory i uczynić je bardziej świadomym i satysfakcjonującym. Udzielam także porad i konsultacji online. Redaguję portal promujący psychologię w codziennym życiu www.psychozytywnie.pl.
  Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów i wielką fanką pieszych wędrówek z aparatem w ręku.

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

  Tags: ,

  Podobał Ci się nasz artykuł? Oceń go:
  Porada od specjalisty: jak naprawdę odpocząć na urlopie i naładować się pozytywną energia?
  :
  1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
  5,00 z 5 punktów, na podstawie 1 oddanych głosów.
  Loading...

  O

  Na Weekend-w-spa.pl przyglądamy się coraz szerszej i ciekawszej ofercie polskich i zagranicznych hoteli SPA i promujemy zdrowy, zrównoważony styl życia. Jeśli interesujesz się filozofią wellness, chcesz dowiedzieć się, co dokładnie mają do zaoferowania SPA, lub szukasz informacji o naturalnych sposobach leczenia - zaglądaj do nas!

  Schreibe einen Kommentar

  Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.