• Istota dobrostanu i drogi do zdrowia

  by  • 16 März 2015 • Bez kategorii, Porady • 0 Comments

  Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia WHO, zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale również poczucie pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Postęp w dziedzinie medycyny spowodował, że mamy tysiące lekarstw na dolegliwości fizyczne, pozornie rozwiązujących nasze problemy ze zdrowiem. Potrafimy przeszczepiać wiele narządów, przyszywać ucięte kończyny, reanimować z trwającej dłuższy czas śmierci klinicznej, ale najgorzej współczesna medycyna radzi sobie z pomaganiem ludziom w osiągnięciu dobrostanu – fizycznego, umysłowego i społecznego.

  Najlepszymi i najtańszymi sposobami dbania o zdrowie,  rozumiane tak szeroko, są ruch, relaks, a także odpowiednia dieta. Często są one również wielką pomocą w procesie leczenia.

  Jednakże nie wszystko dla wszystkich. Jesteśmy różni. Nie każdy rodzaj ruchu jest odpowiedni dla każdego. Niektórzy mają potrzebę bardziej dynamicznych ćwiczeń i dla nich najbardziej odpowiednie będą np. dynamiczne odmiany jogi. Inni zdecydowanie wolą ruch spokojny i wyważony, co zapewni im np. czikung. Jeszcze inni mają potrzebę skierowania się od razu do wewnątrz i są bardziej zainteresowani medytacją.

  Stan zdrowia zależy od tego, co i jak jemy – to jest jasne już dla wszystkich. Świadomość społeczeństwa, jak wielkie znaczenie dla naszego samopoczucia ma zdrowe odżywianie, jest coraz większa. Ale czasem zapominamy, że nie ma jednej zdrowej diety dla wszystkich. To co służy komuś z nadmiarem gorąca w ciele, nie będzie wskazane dla kogoś znacznie wychłodzonego. Przed zmianą diety, należy poznać siebie.

  Często zdarza nam się uważać, że jeżeli coś jest dobre dla nas – to jest jedyne właściwe, zatem dobre dla wszystkich. Zapominamy, że różnimy się i że może być wiele dróg do osiągania tego samego. Na portalu www.drogidozdrowia.pl pod jednym szyldem zgromadzone zostały informacje o różnych systemach praktyk psychofizycznych, usprawniających nasze ciało i umysł – różnych stylach jogi, tajczi, czikungu, a także o różnych sposobach medytacji. Zostały przedstawione różne zdrowe sposoby odżywiania.

  Własną odmienność trzeba zaakceptować i dbać o zdrowie w sposób odpowiedni dla nas samych, a nie taki, który zadziałał na kogoś innego, o zupełnie innej konstytucji niż my. Portal pokazuje, że każdy w zależności od predyspozycji, własnej kondycji fizycznej, upodobań czy światopoglądu, może znaleźć naturalny, nieinwazyjny, bezpieczny i odpowiedni dla siebie sposób dbania o zdrowie. Na stronie znajdziesz mapę i spis szkół jogi w Polsce, szkół gdzie można ćwiczyć tajczi i czikung, a także miejsc medytacji oraz kalendarium, które jest wykazem interesujących spotkań, warsztatów i wyjazdów w zakresie szeroko pojętego dbania o zdrowie i rozwoju wewnętrznego organizowanych w całym kraju i nie tylko.

  Na portalu DrogiDoZdrowia.pl każdy znajdzie odpowiednią dla siebie metodę, dzięki której jego zdrowie będzie stanem naturalnym.

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

  O

  Na Weekend-w-spa.pl przyglądamy się coraz szerszej i ciekawszej ofercie polskich i zagranicznych hoteli SPA i promujemy zdrowy, zrównoważony styl życia. Jeśli interesujesz się filozofią wellness, chcesz dowiedzieć się, co dokładnie mają do zaoferowania SPA, lub szukasz informacji o naturalnych sposobach leczenia - zaglądaj do nas!

  Schreibe einen Kommentar

  Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.